top of page

Ile kosztuje Detailing samochodu?

Wartość Twojego samochodu nie tylko tkwi w jego silniku i osiągach, ale także w jego wyglądzie. Dlatego właściciele samochodów coraz częściej sięgają po usługi detailingowe, aby zachować nieskazitelną prezencję swojego pojazdu. Ale ile faktycznie kosztuje taki luksus i jakie czynniki wpływają na ostateczną cenę?


Koszt detailing samochodu zależy od kilku istotnych czynników, m.in.:


Wielkość pojazdu: Im większy samochód, tym więcej pracy i materiałów wymaga jego kompleksowe oczyszczenie i pielęgnacja. Właściciele vanów czy SUV-ów mogą spodziewać się wyższych cen za usługi detailingowe niż posiadacze mniejszych aut.


Stan pojazdu: Jeśli Twój samochód wymaga głębokiego oczyszczenia z powodu zmatowiałego lakieru, zadrapań i innych uszkodzeń, kompleksowy proces detailingu może być bardziej pracochłonny i wymagać większej ilości produktów, co wpłynie na cenę usługi.


Zakres usług: Możesz wybrać podstawowe czyszczenie i ochronę, ale także bardziej zaawansowane opcje, takie jak polerowanie lakieru, usuwanie rys, renowacja wnętrza czy nanoszenie powłok ceramicznych. Im bardziej zaawansowany zakres usług, tym wyższa będzie cena.


Podstawowe czyszczenie i ochrona lakieru dla małych i średnich samochodów to koszt około 300 – 800 zł, dla większych pojazdów może wynieść nawet 800 – 1200 zł. Dodanie polerowania lakieru może podnieść cenę do około 500 – 1500 zł, w zależności od stanu i wielkości auta. Kompleksowy detailing, obejmujący nie tylko lakier, ale także wnętrze, felgi i inne elementy, to koszt w granicach 1000 – 2000 zł dla mniejszych i średnich samochodów, a dla większych pojazdów może być jeszcze wyższy.


Jeśli chodzi o detailing wnętrza, ceny wahają się od 350 do 1000 zł. Wyższa cena może wynikać z dodatkowych zabiegów, takich jak czyszczenie skórzanej tapicerki, usuwanie plam czy odświeżanie klimatyzacji.


Warto również wspomnieć o powłokach ceramicznych, które zapewniają długotrwałą ochronę lakieru. Koszt naniesienia powłoki ceramicznej zależy od wielkości pojazdu, rodzaju powłoki i zakresu prac i może wynosić od 1000 do 3000 zł.


Choć dbałość o wygląd auta wiąże się z kosztami, efekt końcowy - lśniący, odnowiony pojazd - jest tego warty i przyczynia się do większej satysfakcji z jazdy. Warto inwestować w detaling, aby Twój samochód zawsze prezentował się jak nowy.


0 wyświetleń0 komentarzy
bottom of page